MOC119300
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MOC119300
Part Number : MOC119300
Manufacturer : Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MOC119300.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MOC119300 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Rise Time : 3.5 µs
Number of Pins : 6
Forward Current : 60 mA
Isolation Voltage : 7.5 kV
Max Output Voltage : 30 V
Number of Circuits : 1
Max Collector Current : 150 mA
Current Transfer Ratio : 450 %
Min Operating Temperature : -55 °C
Output Current per Channel : 150 mA
Collector Emitter Saturation Voltage : 1 V
Products Category : Isolators - Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
Qty : 144 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Motor drives Mobile phones
Packaging : Bulk
Case/Package : DIP
Output Voltage : 30 V
Forward Voltage : 1.15 V
Power Dissipation : 250 mW
Number of Channels : 1
Number of Elements : 1
Max Power Dissipation : 250 mW
Max Operating Temperature : 100 °C
Reverse Breakdown Voltage : 3 V
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 30 V